V našem butiku ponujamo nakit iz različnih kovin. Ker želimo našim kupcem ponuditi cenovno ugodnejši, a še vedno visoko kvaliteten in trajen nakit pa smo se odločili, da v ponudbo vključimo le nakit iz srebra, jekla ter pozlačen nakit s srebrno ali jekleno bazo. Nakit iz teh materialov namreč ne povzroča nobenih alergijskih reakcij in je ob pravilni skrbi trajnejši kot nakit iz cinka, bakra, medenine in podobnih cenenih kovin.
Prednosti nakita pozlačenega nakita ter nakita iz srebra in jekla so korozijska odpornost, to da se nakit ne razbarva in ne pušča barvnih sledov, ne povzroča alergij ali kožnih reakcij in je cenovno dosti bolj ugoden kot nakit iz pravega zlata. Naš nakit je prevlečen z kar 2 mikrona 18k zlata (običajno ima pozlačen nakit 0,5 mikrona zlata), kar zagotavlja, da ga boste lahko, če boste zanj lepo skrbeli, redno nosili mnogo let. To pa ne pomeni, da je pozlačen nakit odporen na kemikalije in praske. Če se pozlačena povrhnjica spraska se bo nakit hitreje uničil, zato je seveda potrebno z njim ravnati previdno.
5 zlatih pravil, da bo vaš nakit trajal čim dlje
- Nakit odstranimo, ko delamo s kakšnimi čistili, prav tako ga je dobro odstraniti pri telesni vadbi in kopanju v termalni ali morski vodi.
- Priporočamo tudi, da nakit nanesete šele po tem ko si nanesete kreme in ličila ter se nadišavite, saj lahko kozmetika in parfum nakit sčasoma poškoduje.
- Za daljšo življenjsko dobo priporočamo tudi pravilno shranjevanje nakita. Tega ni dobro puščati na dnu predala, na nočni omarici ali na polici v kopalnici, saj se tako hitreje umaže, na njem se nabira prah, hitro pa se lahko tudi kaj založi ali izgubi. Zato je zaradi čistoče, organizacije in tudi varnosti nakit dobro shranjevati v posebej za to namenjenih škatlicah, ki imajo mehko podlago, ki bo preprečila praskanje.
- Pri srebrnem nakitu saj se lahko zgodi, da zaradi potenja, vročine ali klora srebro sčasoma počrni. Oksidacija nakita iz srebra je sicer naravni proces in ne napaka pri izdelavi, vendar ga je z ustrezno nego mogoče preprečiti. Če pa se zgodi, da srebro vseeno počrni, ga lahko z lahkoto očistite z nežno krpo ter malce zobne paste ali limone. Takoj se bo svetil kot nov.
- Posebno pozornost si zasluži tudi nakit z biseri. Biseri so namreč dragulji organskega porekla, ki so porozni in vpijajo vsako vrsto tekočin, lahko se jim spremeni tudi barva.
Čiščenje nakita
Da pozlačenemu nakitu povrnete lesk, ga le nežno očistite z mehko krpo iz mikrovlaken. Namakanje v raznih raztopinah za čiščenje odsvetujemo, saj lahko stanjšajo pozlačeno povrhnjico, kar skrajša življenjsko dobo nakita.